Yasal Olarak Değişim Süresi Ne Kadar?

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Bir ürünün iade süresi kaç gündür?

Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir.

Flo değişim süresi ne kadar?

Satıcısı FLO olan ürünler için, faturalama tarihi itibariyle 30 gün içerisine iade, 60 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz.

Mağazadan alınan bir ürün hangi koşullarda iade edilebilir?

Mağazadan satın almış olduğunuz ürünü şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsiniz. Bazı mağazalar 15 (On beş) gün içerisinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken bazı mağazalar 7 yedi gün içinde bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır.

Mağazadan alinan ürün iadesi kaç gündür?

Dolayısıyla mağazadan alınmış bir ürünün ne kadar sürede iade edilebileceğine dair yasal bir düzenleme mevcut değildir. Ancak sıklıkla 30 gün için iade prosedürünün uygulandığını görmekteyiz.

You might be interested:  Fikri Ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi Hangi Davalara Bakar?(Çözülmüş)

14 gün iade hakkı ne zaman başlar?

CAYMA HAKKININ SÜRESİ: Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Müşteri aldığı ürünü iade edebilir mi?

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Ayakkabı değişim süresi kaç gündür?

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satın alına bilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 14 ) günlük süre içinde neden belirterek değişim yada iade edebilirsiniz.

Flo mağazadan alınan ürün değişim süresi kaç gün?

Artık flo.com.tr üzerinden alınan ürünler 30 gün içerisinde site üzerinde oluşturulacak iade kodu ile kolayca iade edilebilir. Ürünler, iade kodu yardımıyla ücretsiz kargo ile depolara gönderilebilir ya da mağazalara bırakılabilir.

LC Waikiki ürün değişim süresi ne kadar?

Buna rağmen, LC Waikiki mağazalarımızda 30 güne kadar fiş veya fatura ibrazı ile kullanılmamış ve deformasyona uğramamış ürünlerde değişim /iade konusunda destek olmaktayız. Hatta ürün indirime girmemişse müşteri memnuniyeti adına 60 güne kadar bu süre uzatılmaktadır.

Mağazadan alınan mobilya iade edilir mi?

1- Mağazadan Satışlarda İade Nasıl Olur? Hepimizin yanlış bildiği bilgiyi düzeltmekle başlayalım. 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Mağazadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Hiç bir mağazanın aldığınız mobilya ürününü ne sebeple olursa olsun iade almasını bekleyemezsiniz.

Tüketici aldığı malı iade edebilir mi?

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

You might be interested:  Kanun-I Esasi Ne Zaman Kabul Edildi?(Soru)

Alınan cep telefonu iade edilir mi?

Cep telefonu kılıf ve aksesuarları. Ürünün tekrar satışa uygunluğunun yitirilmiş olması, 14 günlük Cayma Hakkı süresinin dolması, Ambalajı bozulmuş, ekran üzerindeki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerin olması vb. durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

Kotondan aldığım ürünü kaç gün içinde değiştirebilirim?

İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin değişimini, 30 gün içerisinde faturası veya sevk irsaliyesi ile fatura tutarı üzerinden mağazalarımızdan yapabilirsiniz (İnternet Mağazamız’da değişim yapılamamaktadır).

Beyaz Eşya kaç günde iade edilir?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 5. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde geri iade edebilirsiniz. Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir.

a101 den alınan ürün iadesi kaç gün?

İade ve Değişim Politikası Nedir? a101.com.tr internet sitemizden satın almış olduğunuz kullanılmamış ürünlerinizi teslim alma tarihinizden itibaren 14 gün içinde faturası ve orijinal ambalajı ile beraber iade edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *