Uyap Avukat Portalı Nasıl Kurulur?(EN iyi 5 ipucu)

1- http://avukat.uyap.gov.tr adresine gidilir, gidilen sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş” butonuna tıklanır. 2- Açılan sayfada “E-devlet aracılığı ile giriş” seçeneği ile devam edilir. 3- Kimlik doğrulama sayfasında ilgili alana imza sahibinin TC Kimlik Numarası girilir ve “Devam et” seçeneğine tıklanır.

UYAP Avukat Portal giriş nasıl yapılır?

Uyap ‘ın Avukatlara açılan kapısıdır. Portal ‘ın adresi https:// avukat. uyap.gov.tr’dir. Avukatlarımız, bu adresi internet tarayıcılarına girerek Avukat Portala giriş yapabilirler.

UYAP E hizmete nasıl girilir?

Elektronik ortamda davalarını takip etmek isteyen vatandaşlarımız UYAP Vatandaş Portal Bilgi Sistemine https://vatandas. uyap.gov.tr/vatandas/index.jsp adresinden giriş yapabilmektedir. Bunun yanında E -Devlet şifreleriyle, mobil imza ile ya da Elektronik İmza ile de sisteme giriş sağlanabilmektedir.

UYAP uygulaması hangi programla açılır?

Gerek E-devlet aracılığıyla, gerekse UYAP uygulaması ile yapılan girişlerde Google Chrome tarayıcı kullandığınızdan emin olunuz. Bununla birlikte UYAP Bilişim Sistemi’nde evrakları görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda UYAP Editör Programının kurulu olması gerekir.

UYAP Avukat bilgisayara nasıl kurulur?

Uyap Kelime İşlemci http://www.adalet.gov.tr/ linkinden indirilir, zip dosyası klasöre çıkartılır kelime işlemci kurulur. Belge Kaydetme

 1. Dosya sekmesini tıklatın.
 2. Farklı Kaydet’i tıklatın.
 3. Belgeyi kaydetmek istediğiniz yere gidin.
 4. Kaydet’i tıklatın.
You might be interested:  Kanun Nasıl Çıkarılır Kısaca?(Çözünme)

UYAP Mobil kullanıcı işlemleri nedir?

-İcra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görüntüleme, dosya evrak takibini yapabilme, mobil imza ile giriş yapmak kaydıyla evrak görüntüleme ve udf. uzantılı evrak indirme işlemlerini yapabilmektedir.

Avukat Portal genel talep nedir?

· Avukat Portal Talep Karşılama ekranı: Avukat portal da yeni oluşturulan ekrandan hazırlanan talep evraklarının icra uygulama ekranlarından takip edileceği ekrandır. · Ekranda bulunan sorgulama kriterleri ile gönderilen taleplere ve kararlara dair sorgulama imkânları sağlanmıştır.

UYAP talimat dosyası nedir?

UYAP ‘ta, gelen talimatlar Cumhuriyet başsavcılıkları gelen talimat işlemleri ve hukuk mahkemelerinde gelen talimat işlemleri şeklinde ayrı menüler halinde düzenlenmiştir. Bir mahkemeye başka bir mahkemeden bir talimat geldiğinde öncelikle mahkeme bu talimat için bir talimat dosyası hazırlar.

Adıma dava açılsa e Devlete ne zaman düşer?

Açılan bir dava normal şartlarda bir haftalık zaman diliminde e – devlet sisteminde görülür. Bazen 2-3 gün içerisinde dahi görüldüğü olur.

UYAP üzerinden kurumların erişebildiği bilgiler nelerdir?

Kurum Portal Nedir?

 • Evrak Gönderme ve Takibini Yapabilme.
 • İcra, Hukuk ve İdari Yargı Dosyalarına Ödeme Yapabilme.
 • Kuruma Ait Dosya Sorguları
 • Dosyaya İlişkin İstatistiki Veriler.
 • Hazırlanmış Raporlar.

UYAP Avukat Portal Giriş nedir?

Avukat Portal Nedir? Avukatlar, https:// avukat. uyap.gov.tr adresinden; E-imza ve M-imza ile UYAP Avukat Portala bağlanarak on-line, dava ve icra takibi (e-takip) açabilmekte, yetkileri dâhilinde sistemdeki vekâleti bulunan açık ve kapalı dosyalarını inceleyebilmektedir.

UYAP ile tamamlanan entegrasyonlar nelerdir?

Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS)

 • Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü (Adli Sicil Bilgi Sistemi)
 • İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (MERNİS-KPS)
 • İçişleri Bakanlığı (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi)
 • Emniyet Genel Müdürlüğü – POLNET (Polis Bilgi Sistemi)
You might be interested:  Avukat Ücreti Ne Kadar?(Çözünme)

UYAP üzerinden dava nasıl açılır?

UYAP dava açma için adımlar şu şekilde olacak;

 1. Dava Bilgileri.
 2. Taraf Bilgileri.
 3. Harç / Masraf Bilgileri.
 4. Tevzi Numarası Al.
 5. Evrak Gönder.
 6. Ödeme Yap.
 7. Dava Aç

UYAP Kurum portala nasıl girilir?

İlgili evraklar hazırlandıktan sonra http:// kurum. uyap.gov.tr/ giriş yapılır. Giriş butonuna tıklandıktan sonra giriş seçeneklerinden herhangi biri seçilir.Örnek olarak E-imza seçerek devam ediyoruz, e-Devlet Aracılığıyla Giriş seçilir gerekli bilgiler girildikten sonra Kurum Portal sistemine giriş yapılır.

UYAP evrakları nasıl açılır?

– UDF uzantılı dosyayı açabilmek için www. uyap.gov.tr siteye girmek gerekir. – Buradan UYAP Destek başlık altında UYAP Editör yazan seçenek tıklanır. – UYAP Editör yazan kısma tıklandıktan sonra program inmeye başlayacaktır.

UDF uzantılı dosya nasıl oluşturulur?

Word Belgelerini Udf uzantılı Belgelere Dönüştürmek İçin 1. Word de hazırlanmış belge açılır ardından sağ üst keşeden windows işaretine tıklanır. dosya -farklı kaydet i seçilir. 3.Bu aşamadan sonra artık UYAP döküman editörüne geçebiliriz. kaydettiğimiz dosyayı UYAP Döküman Editör ile açmak için öncelikle.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *