Uyap Avukat Portala Nasıl Girilir?(Çözüm bulundu)

Uyap‘ın Avukatlara açılan kapısıdır. Portal‘ın adresi https://avukat.uyap.gov.tr’dir. Avukatlarımız, bu adresi internet tarayıcılarına girerek Avukat Portala giriş yapabilirler.

UYAP Avukat Portal Giriş Nasıl Kurulur?

1- http:// avukat. uyap.gov.tr adresine gidilir, gidilen sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş ” butonuna tıklanır. 2- Açılan sayfada “E-devlet aracılığı ile giriş ” seçeneği ile devam edilir. 3- Kimlik doğrulama sayfasında ilgili alana imza sahibinin TC Kimlik Numarası girilir ve “Devam et” seçeneğine tıklanır.

UYAP Avukat Portal Giriş nedir?

Avukat Portal Nedir? Avukatlar, https:// avukat. uyap.gov.tr adresinden; E-imza ve M-imza ile UYAP Avukat Portala bağlanarak on-line, dava ve icra takibi (e-takip) açabilmekte, yetkileri dâhilinde sistemdeki vekâleti bulunan açık ve kapalı dosyalarını inceleyebilmektedir.

UYAP uygulaması hangi programla açılır?

Gerek E-devlet aracılığıyla, gerekse UYAP uygulaması ile yapılan girişlerde Google Chrome tarayıcı kullandığınızdan emin olunuz. Bununla birlikte UYAP Bilişim Sistemi’nde evrakları görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda UYAP Editör Programının kurulu olması gerekir.

UYAP Avukat Portalı üzerinden online duruşma izlenir mi?

Avukatların E-imza ve Mobil-imza aracılığı ile internet üzerinden ile UYAP Sistemi aracılığı ile bağlanarak online şekilde dava ve icra takibi (e-takip) açabildikleri, yetkileri dâhilinde sistemdeki vekâleti bulunan dosyalarını inceleyebildikleri Avukat Portal, üzerinden de online duruşmalar görülebilecektir.

You might be interested:  6111 Sayılı Kanun Ne Zaman Çıktı? (Best solution)

UYAP Avukat bilgisayara nasıl kurulur?

Uyap Kelime İşlemci http://www.adalet.gov.tr/ linkinden indirilir, zip dosyası klasöre çıkartılır kelime işlemci kurulur. Belge Kaydetme

 1. Dosya sekmesini tıklatın.
 2. Farklı Kaydet’i tıklatın.
 3. Belgeyi kaydetmek istediğiniz yere gidin.
 4. Kaydet’i tıklatın.

UYAP Mobil kullanıcı işlemleri nedir?

-İcra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görüntüleme, dosya evrak takibini yapabilme, mobil imza ile giriş yapmak kaydıyla evrak görüntüleme ve udf. uzantılı evrak indirme işlemlerini yapabilmektedir.

UYAP Avukat Portalı üzerinden hangi işlemler yapılır?

Bu sistem sayesinde avukatlar, elektronik ortamda dava açabilmekte, dava dosyalarından suret alabilmekte; elektronik imza ile sistemdeki dava dosyalarına her türlü belge gönderebilmekte, dosya safahat bilgilerine ulaşabilmekte, duruşma günlerini sorgulayabilmekte, dava harç ve masraflarını ödeyebilmektedir.

E duruşmaya nasıl girilir?

E – DURUŞMA NASIL GİRİLİR? Mahkeme tarafından E – duruşma başlatıldığında Avukat Portal/CELSE üzerinde “ Duruşmaya Katıl” butonu aktif OLUYOR. Bu durumda e – duruşma talebi onaylanmış avukatlar duruşmaya “ Duruşma Sorgula” menüsünden Duruşmaya Katıl butonu ile dahil olabiliyorlar.

UYAP e imza nasıl alınır?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Vodafone,Turkcell veya TurkTelekom firmalarına başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

UYAP ile tamamlanan entegrasyonlar nelerdir?

Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS)

 • Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü (Adli Sicil Bilgi Sistemi)
 • İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (MERNİS-KPS)
 • İçişleri Bakanlığı (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi)
 • Emniyet Genel Müdürlüğü – POLNET (Polis Bilgi Sistemi)

UYAP üzerinden dava nasıl açılır?

UYAP dava açma için adımlar şu şekilde olacak;

 1. Dava Bilgileri.
 2. Taraf Bilgileri.
 3. Harç / Masraf Bilgileri.
 4. Tevzi Numarası Al.
 5. Evrak Gönder.
 6. Ödeme Yap.
 7. Dava Aç
You might be interested:  Avukat Ücretini Kim Öder?(Soru)

UYAP aktivasyon nasıl yapılır?

Aktivasyon İşlemleri

 1. Kurulumunu yaptığınız Palma programını çalıştırınız.
 2. Üstteki menüden “Kart İşlemleri -> Aktivasyon ” seçeneğini seçiniz.
 3. Açılan ekranda SMS kısmında “Gönder” butonuna basılarak aktivasyon kodu talebinde bulunulur.

Duruşmaya online gidebilir mi?

Taraflardan birinin talebi üzerine, mahkeme, talep eden tarafın veya vekilinin, yönetmelikte belirlenen yerden duruşmaya e- Duruşma Sistemi yoluyla katılmalarına ve usul işlemleri yapabilmelerine karar verebilecek.

UYAP üzerinden mahkemeye dilekçe nasıl gönderilir?

Uyap ile Mahkemeye Dilekçe Yollama Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle e devlet üzerinden ya da Uyap Vatandaş internet sitesi üzerinden portala giriş yapılır. Portala giriş yapıldıktan sonra sol taraftaki menüden “dosya sorgulama” bölümüne tıklayarak ilgili dava için dilekçe gönderilebilir.

UYAP üzerinden dava takibi nasıl yapılır?

Elektronik ortamda davalarını takip etmek isteyen vatandaşlarımız UYAP Vatandaş Portal Bilgi Sistemine https://vatandas. uyap.gov.tr/vatandas/index.jsp adresinden giriş yapabilmektedir. Bunun yanında E-Devlet şifreleriyle, mobil imza ile ya da Elektronik İmza ile de sisteme giriş sağlanabilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *