Polisin Silahla Giremeyeceği Yerler Hangi Kanun?(Doğru cevap)

Silahla girilemeyecek yerler hangi Kanun?

Bu husus 6136 sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun ile düzenlenmiştir.

Silah cezası ne kadar?

Ruhsatsız silah bulundurmanın cezası, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası ya da 25 günde 100 güne kadar adli para cezasıdır. Suça konu silahın niteliğine göre verilecek ceza artabilmektedir.

Silah taşıma ruhsatı ne demek?

Silah taşıma ruhsatı adından da anlaşılacağı üzere gittiğiniz yerlerde yanınızda bulundurmanıza izin verilen bir çeşit izin belgesidir. Bunun dışında kati suretle silah taşıma ruhsatı alamayacak olan, başvuruları geri çevrilecek olan kişiler bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı personeli silah alabilir mi?

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerindeki bazı kadroda görevli personele Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile silah taşıma hakkı verildi.

Ruhsatsız silah taşımanın cezası nedir?

Ruhsatsız silah bulundurma, taşıma veya satın alma suçunun cezası şu şekildedir: Bir Adet Ruhsatsız Silah Bulundurma Suçunun Cezası: Bir adet ruhsatsız silahı ev veya işyerinde bulundurma suçunun cezası 1 yıldan 2 yıla kadar hapis ve 25 günden 100 güne kadar adli para cezasıdır (6136 sayılı Kanun m.13/3).

You might be interested:  Kredi Kartı Yasal Takip Süresi Ne Kadar?(EN iyi 5 ipucu)

Alışveriş merkezlerine silahla girilir mi?

ALIŞVERİŞ merkezlerine ruhsatlı silahla giriş, Avrupa ve Amerika’da da yasalarla engellenmiyor. Buna karşın, alışveriş merkezi işletmecileri, kapılarına ‘ Silahla giriş yasaktır’ yazılı bir not asarsa, silahlı müşterileri içeriye almama gibi bir hakka da sahip oluyor.

1 günlük adli para cezası ne kadar?

Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen adli para cezası minimum 5 günden maksimum 730 gün arası olmak üzere ceza yaptırımı bulunan günlüğü en az 20 tl’den en fazla 100 tl’ye kadar hesaplanır.

Bir günlük adli para cezası ne kadar 2021?

Suçun kanunda belirlenen cezası sadece adli para cezası ise bu durumda genel sınırlar olan en az 5 gün, en fazla 730 gün ceza yaptırımı karşılığında, günlüğü en az 20 TL en fazla 100 TL üzerinden adli para cezası belirlenmelidir (TCK md. 52/1-2).

Kalaşnikof cezası ne kadar?

6136 sayılı Kanun Madde Madde 13/1 Bu Kanun hükümlerine aykırı olarak ateşli silahlarla bunlara ait mermileri satın alan veya taşıyanlar veya bulunduranlar hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis ve otuz günden yüz güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

Kaç tane taşıma ruhsatlı silah alabilir?

Yeni bir silah alabilmek için web sayfamızı inceleyip alacağınız silah türü ve ikamet adresinize göre müracaat edeceğiniz birimi belirleyip web sayfamızda belirtilen belgeleri hazırlayarak ilgili birime müracaat edebilirsiniz. Alacağınız silah sayısında Kanunen herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Taşıma ruhsatı silah almak için şirket cirosu ne kadar olmalı?

Gelir Vergisi 200.000 TL ve daha fazlası ödeyen gerçek ve tüzel kişiler silah taşıma ruhsatı alabileceklerdir. Ciro miktarından 26,500,000 TL ve üzeri cirosu olanlar Ciro Miktarı nedeniyle silah taşıma ruhsatı alabileceklerdir.

You might be interested:  Medeni Kanun Ne Demek?(Çözülmüş)

Silah bulundurma ruhsatı için sağlık raporu nereden alınır?

4- Silah Ruhsatı almasında sakınca bulunmadığına dair doktor raporu (Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden veya Üniversite hastanelerinden alınacak Psikiyatri, Ortopedi, Nöroloji, Göz, KBB ve Dahiliye dallarını kapsayacak şekilde düzenlenen sağlık kurulu raporu ). *Geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren 6 aydır.

Hangi kamu görevlileri silah taşıyabilir?

Silah Ruhsat- Kamu Görevlileri Silah Taşıma Ruhsatı

  • Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve yasama organı üyeleri ile bu görevlerde bulunmuş olanlara,
  • Valiler ile Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan mülki idare amirliği hizmetleri sınıfına dahil diğer görevlilere,

Astsubayların kaç silah alma hakkı var?

Muvazzaf subay, sözleşmeli subay, astsubay, sözleşmeli astsubay ve uzman erbaşlar görevleri müddetince veya emekli/müstafi olduktan sonra MKE kurumu tarafından satışa sunulan tabancalardan veya sivil veya askeri şahıslardan toplam 3 (üç) adet silah satın veya devir alabilirler.

Silah taşıyan devlet memurları kimlerdir?

* Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarında çalışan emniyet hizmetleri sınıfı personeli dışındaki diğer personele (GİH, TEK.YRD., İŞÇİ. vb.) * Güvenlik korucularından hâlihazırda görevde bulunanlara (en fazla bir adet silah için), Kamu Görevlisi Taşıma Ruhsatı Tanzim edilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *