Avukat Katip Kartı Ne Işe Yarar?(Çözünme)

BaroKart™ Katip Kimlik kartı sisteme dahil tüm barolarda ve adliyelerde Avukat Odalarındaki ödeme noktalarında nakit taşımaksızın ve para üstü beklemeksizin ödeme yapma olanağı sağlar. Bunların yanısıra akaryakıt, giyim gibi birçok sektörde ayrıcalıklı alışveriş imkanı da sağlar.

Avukat katibi kimlik kartı nasıl alınır?

Katip Kimlik Belgesi İçin Gerekli Belgeler

  1. www.avukatkart.com sitesinden başvuru.
  2. Yanında çalışılan avukatın dilekçesi.
  3. Sigorta işe giriş bildirgesi.
  4. Sabıka kaydı
  5. Nüfus cüdan fotokopisi.
  6. Biyometrik 6*9 ebadında 1 adet fotoğraf.
  7. 30 TL kart ücreti.

BaroKart kimlere verilir?

Madde 2.Bu yönerge, Avukat Kimlik Belgesi, Stajyer Avukat Kimlik belgeleri ile meslek mensuplarının çalışanları, Baro personeli, Barolar tarafından uygun görülen kişilere ve meslek mensuplarının bakmakla yükümlü oldukları kişilere verilecek BaroKart sistemine dahil akıllı kartlar ve kimliklerin üretim, tahsis ve

BaroKart ile neler yapılır?

Avukat Kimlik Belgesi olan BaroKart ™, sisteme dahil olan tüm barolarda kapı geçiş, otopark, sosyal tesis ve Avukat Odalarındaki ödeme noktalarında nakit taşımaksızın ve para üstü beklemeksizin ödeme yapma olanağı sağlar.

Avukat yanında kimler çalışabilir?

Avukat Kâtibi; avukatın almış olduğu davaları takip eden, icra dosyalarını yürüten, adliyeye giderek dava işleriyle ilgilenen ve avukatın yapacağı işlemlerde avukata yardımcı olan kişidir. Avukatın sekreterlik, danışmanlık ve yardımcılık işlerini yürütürler.

You might be interested:  Taşinmaz Mal Zilyetliğine Yapilan Tecavüzlerin Önlenmesi Hakkinda Kanun?(Çözünme)

Stajyer avukat kimlik kartı nasıl alınır?

STAJYER AVUKAT KİMLİK KARTI İÇİN GEREKLİ EVRAK İlk defa başvuru için www.avukatkart.com sitesinden başvuru eğer avukat değişikliği ise TBB’nin 0312 292 59 99 numaralı telefonunu arayarak kimlik başvurularını onaya düşürmeleri gerekmektedir.

BaroKart kimlik yerine geçer mi?

1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 9. maddesinin 4. fıkrası; “Avukat kimlikleri, tüm resmi ve özel kuruluşlar tarafından kabul edilecek resmi kimlik hükmündedir.” der.

BaroKart aile nedir?

BaroKart ™ Aile kartı BaroKart ‘ ek kart olarak tanımlanır. Akaryakıt, giyim gibi birçok sektörde ayrıcalıklı alışveriş imkanı sağlar.

BaroKart kredi kartı olarak kullanılır mı?

BAROKART POS CİHAZINI KULLANABİLİR; nakit ya da kredi kartı ile yükleme yapabilirsiniz. Adliyeler içerisinde ya da Baro Başkanlıkları bünyesinde kurulan POS ci- hazları ile dilediğiniz tutarı nakit ya da kredi kartınızı vererek yükletebi- lirsiniz.

BaroKart ücretli mi?

Barokart ücreti 30 TL olup teslim aşamasında Baromuza ödeme yapabilirsiniz.

Troy BaroKart ne işe yarar?

Troy, nakitsiz ödeme yapılmasını sağlayan bir kartlı ödeme sistemidir.

BaroKart kaç para?

tanım: 1 tl değerindeki manyetik kart. opet’ten yapacağınız akaryakıt alımlarında barokart ile ödeme yapıldığında anında %4 karta para iadesi yapılmaktadır. tabi öncelikle barokartın yanında ücretsiz başvuru yaparak otobil sahibi de olmanız gerekmektedir.

BaroKart nasıl yenilenir?

KİMLİK YENİLEME İŞLEMLERİNDE ÖNCELİKLE 444 22 76 NUMARALI ÇAĞRI MERKEZİ ARANARAK KİMLİK BAŞVURUNUZU ONAYA DÜŞÜRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

Avukatlar ne kadar maaş alıyor?

Uzman doktorun (1/4) yeni maaşı 9 bin 314 liradan 9.821 liraya çıkacak. Öğretmenin yeni maaşı ise 6.049 liradan 6.378 liraya çıkacak. Mühendisin (1/4) yeni maaşı 8.001 liradan 8.437 liraya çıkacak. Avukatın yeni maaşı 7.639 liradan 8.055 liraya çıkacak.

Avukatlık bürosunda sekreter ne iş yapar?

Hukuk Sekreteri Ne Demek? Hukuk sekreteri; avukatlık büroları, barolar, adliye teşkilatı ve hukuk müşavirlikleri gibi birtakım kurum ve kuruluşlarda evrak işleri ile ilgilenip kayıt tutan kişilere verilen mesleki unvandır. Yöneticinin günlük işlerini organize eder ve büro yönetiminden sorumludur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *